Konkursy z języka niemieckiego

Ostatni czas upłynął pod znakiem konkursów z języka niemieckiego.

21 listopada odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego. Do udziału zgłosiło się 9 śmiałków, ale najlepiej spisali się:

  1.  Katarzyna Gębska – kl. III A
  2.  Piotr Milczarek – kl. III A
  3.  Zuzanna Grzelak – kl. II A

BRAWO!!!

24 listopada w konkursie „Lust auf Lesen” wzięło udział aż 17 uczniów naszej szkoły. Jest to konkurs ogólnopolski, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, do którego należą nauczyciele języka niemieckiego z Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym. Mimo, że jest to pierwsza edycja konkursu, cieszy się w naszej szkole bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy długa lista i zapał uczestników. Aby móc wziąć udział w konkursie należało we własnym zakresie przeczytać książkę w języku niemieckim, ponieważ pytania i zagadnienia konkursowe oparte były właśnie o tę książkę. Duże wyzwanie!

Do drugiego etapu zakwalifikowali się:

  1. Karolina Michałus – kl. III A
  2. Julia Adamczewska – kl. II A
  3. Julia Stefańska – kl. II A

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!!!