21 grudnia 2017 roku był bardzo uroczystym dniem w naszym gimnazjum. Wszyscy zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w Wigilii szkolnej, którą wzbogaciło przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Nadzieja”. Zostało ono przygotowane przez klasę IIa pod kierunkiem ks. Rafała Balcerzaka i Pani Justyny Szwajkowskiej.

Myślą przewodnią przedstawienia była nadzieja, która towarzyszy każdemu człowiekowi nie tylko w czasie Świąt Bożego Narodzenia. W tym przypadku pokazana była ogromna tęsknota za najbliższymi przebywającymi z daleka od rodzinnego domu. Wiara i nadzieja spowodowały, że jednak wszyscy niezależnie od okoliczności spotkali się przy wigilijnym stole.

Wigilia szkolna poprzedzona była odczytaniem przez ks. Rafała fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa. Kolędy, które wykonywały uczennice przy akompaniamencie Pani Justyny Popławskiej sprawiły, że uroczystość nabrała nadzwyczaj dostojnego charakteru.

Na zakończenie Pani dyrektor Jolanta Harasimiuk złożyła zebranym życzenia świąteczne i noworoczne. Nadmienić należy również, że w tym niezwykłym dniu gościem honorowym była Pani Elżbieta Bednarska inspektor d/s. oświaty Gminy Nowosolna.