Aktywność pozalekcyjna i sukcesy naszych uczniów!

Uczniowie naszego Gimnazjum chętnie angażują się w działania pozalekcyjne. Biorą udział w różnych imprezach, zawodach sportowych oraz konkursach szkolnych i zewnętrznych. Wielokrotnie otrzymują wyróżnienia oraz nagrody.

W grudniu odbyły się dwa konkursy międzyszkolne organizowane przez Liceum Ogólnokształcące w Wiśniowej Górze.

  1. Konkurs Wiedzy o AIDS

Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Sych, Karolina Michałus i Piotr Milczarek. Uczniowie musieli wykonać kilka zadań, by wykazać się wiedzą. W efekcie zajęli III miejsce, czego im serdecznie gratulujemy.

  1. Gra Terenowa „Aktywni, mądrzy, bezpieczni”

Trzyosobowa drużyna w składzie: Magdalena Wojciechowska, Maria Depta i Katarzyna Rychlik podjęła wyzwanie. Dziewczęta musiały wykonać określone przez Organizatora zadania na terenie miejscowości Andrespol. Warto dodać, że nasze uczennice nie pochodzę z terenu Andrespola i co za tym idzie- nie znają go. Tym większa była radość nas wszystkich, gdy dowiedzieliśmy się, że uczestnicy wywalczyli II miejsce. Gratulujemy!

Inny charakter miał konkurs, organizowany przez Gminno Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie, zatytułowany „Magiczne Święta”. Zgłoszono na niego 109 prac z czterech szkół. Nagrody przyznawane były w trzech grupach wiekowych i różnych kategoriach.

Z przyjemnością informujemy, że w kategorii „Ozdoba choinkowa” Jakub Choła zajął I miejsce.

W Kategorii „Stroik” Sandra Maćkowiak zajęła I miejsce, a Mateusz Musialczyk – II miejsce.

W kategorii „Pocztówka” I miejsce zdobyła Weronika Dziąg.

Nagrodę specjalną jury przyznało Julii Prostańskiej z klasy III c . Jej praca stała się oficjalną kartką świąteczną Urzędu Gminy Nowosolna na Boże Narodzenie 2018 roku.

W dziedzinie nauki języków obcych dwie uczennice: Zuzanna Słomkowska z kl. IIIa i Antonina Janowska z kl. IIa zakwalifikowały się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Również dwie osoby: Izabela Wdowiak z kl. IIIb i Józef Lesiak z kl. IIIa zakwalifikowały się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów i gratulujemy talentów!