Z inicjatywy Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego w naszej Archidiecezji po raz pierwszy zorganizowano rekolekcje wielkopostne dla młodzieży w łódzkiej Atlas Arenie. Nasza szkoła, która w tym samym czasie przeżywała swoje rekolekcje szkolne wzięła udział w tychże rekolekcjach, noszących nazwę „Arena Młodych”. Pierwszego dnia, w poniedziałek 19 marca młodzież wysłuchała konferencji nt. Wielkiego Postu, czasu nawrócenia oraz dobrego przygotowania do spowiedzi świętej. Trzeciego dnia, w środę, w szkole mogliśmy przeżyć uroczystą Mszę Świętą sprawowaną na naszej sali gimnastycznej. Pomiędzy tymi dniami, we wtorek około 110 uczniów wraz z nauczycielami naszej szkoły autokarami przejechało do Atlas Areny dnia 20 marca br. Program rekolekcji był niezwykle bogaty. Animatorzy z grupy charyzmatycznej Mocni w Duchu prowadzili pierwszą część spotkania. Gimnazjaliści poznawali piosenki religijne oraz mocno angażujące układy taneczne. Można było również zadawać pytania poprzez wysyłanie wiadomości SMS-owych. Młodzież usłyszała świadectwo wiary młodego mężczyzny, następnie odczytano Ewangelię, a na koniec Ks. Abp Grzegorz Ryś skierował do młodych swoje słowo. Po nim nastąpiła przerwa, podczas której grupa wolontariuszy rozdawała kanapki i napoje. Po przerwie nastąpiła główna część spotkania. Najpierw wniesiono w uroczystej procesji Najświętszy Sakrament i umieszczono go w wielkiej, wcześniej przygotowanej monstrancji. Następnie młodzież miała za zadanie, aby swoje trudności lub grzechy wymienić, wypisując na małych kartkach, aby następnie móc je gwoździami przybić do ogromnego drewnianego krzyża na środku płyty Areny. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu można było skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej u jednego z ok. 150 kapłanów, bądź poprosić odpowiednio przygotowane grupy charyzmatyków o modlitwę wstawienniczą. Po skończonym nabożeństwo Ks. Abp Grzegorz Ryś udzielił błogosławieństwa. Po nim razem udaliśmy się do domów.
Słuchając wypowiedzi młodych ludzi, dowiadujemy się, że dla nich jest to bardzo atrakcyjna forma rekolekcji, wszyscy byli nimi zachwyceni. Młodzież już dopytywała się, czy za rok znów odbędzie się „Arena Młodych”.

Ks. Rafał Balcerzak