Zapoznajemy uczniów szkół podstawowych z programem Erasmus+

W dniach 8.03.2018 oraz 15.03.2018 razem z uczestnikami programu Erasmus + pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Skoszewach i Szkoły Podstawowej nr 34.
Naszym celem było przede wszystkim zachęcenie innych uczniów do uczestnictwa w programie Erasmus+.
Przedstawiliśmy uczniom klas 7 nasze przedstawianie o smoku Wawelskim pt. „The Legend of Dragon”, które prezentowaliśmy we Włoszech. Było to jedno z zadań do którego przygotowywaliśmy się najdłużej. Stroje, które mieliśmy wypożyczone z teatru, oraz cała dekoracja wzbudzała podziw uczniów. Przedstawianie było oczywiście w języku angielskim, staraliśmy się pokazać się naszą legendę w sposób łatwy do zrozumienia dla uczniów, dlatego mieliśmy także specjalne efekty multimedialne.
Następnie pokazaliśmy innym naszą grę „Creative words” którą razem stworzyliśmy i w którą także graliśmy we Włoszech. Kiedy wyjaśniliśmy zasady gry, wspólnie w nią zagraliśmy. Opowiedzieliśmy także korzyści które wynieśliśmy z uczestnictwa w programie Erasmus+: o posiłkach, rodzinie w której byliśmy oraz naszej komunikacji w języku angielskim. Zachęcaliśmy młodszych uczniów do rozwijania swoich możliwości językowych oraz do angażowania się w różnego rodzaju projekty, dzięki którym możemy uczyć się języka angielskiego.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z naszego przyjazdu i chętnie zadawali nam pytania dotyczące naszego wyjazdu. Chętnie uczestniczyli w grze oraz oglądali nasze przedstawianie. Na koniec wszyscy wspólnie zrobiliśmy zdjęcie.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy podzielić się z innymi naszym doświadczeniem i efektami naszej pracy. Mamy nadzieje, że nie tylko nam ale też innym uczniom uda się w tak cudowny sposób uczyć komunikowania się w języku angielskim.