Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

9 listopada o godz. 11:11 zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie Gimnazjum, nauczyciele, uczniowie Podstawowej Szkoły Bernardyńskiej z oddziałami przedszkolnymi odśpiewali Hymn Polski.
Tym samym nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego „Rekordu dla Niepodległej”.
Po hymnie wszyscy zebrani śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie Pani Justyny Popławskiej.
Podniosła atmosfera przekształciła się w radosną, a my mieliśmy okazję poczuć, jak bardzo lubimy śpiewać.
Po tej części wszyscy gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej przeszli na cmentarz wojenny mieszczący się w Lesie Wiączyńskim, by tam złożyć kwiaty i zapalić znicze.
Hołd oddany poległym w walkach o wolność był jednocześnie okazją do zwrócenia uwagi na wielką wartość niepodległości i patriotyzmu.