AKCJE W PRACOWNI

Zbiórka surowców wtórnych –

W tej akcji najważniejszy jest cel – „Jedna plastikowa zakrętka nie jest w stanie nic zdziałać, ale wrzucona do pojemnika akcji „Zostań Super Zakrętakiem” staje się cennym wkładem w budowanie i realizację marzeń pacjentów Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci” – to cytat ze strony internetowej łódzkiego hospicjum, gdzie zebrane przez naszych gimnazjalistów nakrętki są przekazywane.

• 1 kg to ok. 300-500 sztuk  zakrętek (zależy to od ich masy)
  • 1 worek 120l to ok. 13-15kg zakrętek
  • 1 tona to ok. 65 worków
  • 1 marzenie to ok. 1 –  3,5 tony zakrętek

Segregujemy śmieci oraz pomagamy dzieciakom i przyrodzie.

Co zbierać?

Plastikowe zakrętki po:

• wodach
  • sokach, napojach
  • płynach , szamponach
  • kawie, herbacie itd.

Możesz zbierać również:

• plastikowe zatyczki
  • opakowania po zabawkach z jajek-niespodzianek
  • łyżeczki i miarki np. do mleka, syropu
  • oraz inne elementy plastikowe, które są oznaczone dużymi literami PP, PE, HDPE,  LDPD, najczęściej zamieszczone w trójkącie.Wszystkie zbierane rzeczy muszą być czyste, pozbawione metalowych elementów (metalowe sprężynki z dozowników itp.), tekturek uszczelniających (głównie w zakrętkach od kawy, herbaty), naklejek.

Zbieramy również makulaturę.

Około 60 kg makulatury ratuje jedno drzewo!

1 drzewo produkuje w ciągu roku tlen dla 10 osób!

Jeden Polak zużywa rocznie ponad 60 kg papieru, do recyklingu przekazuje średnio ok. 22 kg makulatury. Reszta trafia na wysypisko. Ale czy tak musi być? Makulatura to bardzo cenny surowiec wtórny.

Wszystkim biorącym udział w zbieraniu i pomaganiu – dziękujemy!  Na pozostałych – czekamy!

nakretki

Dokarmianie ptaków

Dzięki pieniądzom uzyskanym ze sprzedaży makulatury została zakupiona karma dla ptaków zimujących. W karmniku wykonanym przez naszego ucznia – Roberta Cerbe – w zimowe dni zawsze na ptaki czeka jedzonko.

karmik