Uczniowie naszego Gimnazjum chętnie angażują się w działania pozalekcyjne. Biorą udział w różnych imprezach, zawodach sportowych oraz konkursach szkolnych i zewnętrznych. Wielokrotnie otrzymują wyróżnienia oraz nagrody.

W grudniu odbyły się dwa konkursy międzyszkolne organizowane przez Liceum Ogólnokształcące w Wiśniowej Górze.

1. Konkurs Wiedzy o AIDS

Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Sych, Karolina Michałus i Piotr Milczarek. Uczniowie musieli wykonać kilka zadań, by wykazać się wiedzą. W efekcie zajęli III miejsce, czego im serdecznie gratulujemy.

1. Gra Terenowa „Aktywni, mądrzy, bezpieczni”

Trzyosobowa drużyna w składzie: Magdalena Wojciechowska, Maria Depta i Katarzyna Rychlik podjęła wyzwanie. Dziewczęta musiały wykonać określone przez Organizatora zadania na terenie miejscowości Andrespol. Warto dodać, że nasze uczennice nie pochodzę z terenu Andrespola i co za tym idzie- nie znają go. Tym większa była radość nas wszystkich, gdy dowiedzieliśmy się, że uczestnicy wywalczyli II miejsce. Gratulujemy!

Inny charakter miał konkurs, organizowany przez Gminno Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie, zatytułowany „Magiczne Święta”. Zgłoszono na niego 109 prac z czterech szkół. Nagrody przyznawane były w trzech grupach wiekowych i różnych kategoriach.

Z przyjemnością informujemy, że w kategorii „Ozdoba choinkowa” Jakub Choła zajął I miejsce.

W Kategorii „Stroik” Sandra Maćkowiak zajęła I miejsce, a Mateusz Musialczyk – II miejsce.

W kategorii „Pocztówka” I miejsce zdobyła Weronika Dziąg.

Nagrodę specjalną jury przyznało Julii Prostańskiej z klasy III c . Jej praca stała się oficjalną kartką świąteczną Urzędu Gminy Nowosolna na Boże Narodzenie 2018 roku.

W dziedzinie nauki języków obcych dwie uczennice: Zuzanna Słomkowska z kl. IIIa i Antonina Janowska z kl. IIa zakwalifikowały się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Również dwie osoby: Izabela Wdowiak z kl. IIIb i Józef Lesiak z kl. IIIa zakwalifikowały się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów i gratulujemy talentów!

W naszej szkole, jak co roku odbywa się leksykalny konkurs z języka angielskiego  Memory Master, w którym uczniowie mogą sprawdzić swój zasób słownictwa. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. W pierwszym semestrze odbyła się edycja jesienna konkursu, w której najwyższe wyniki osiągnęli:

• Julia Adamczewska (klasa 2a) – laureat III stopnia z wynikiem 90 punktów
  • Maciej Moder (klasa 3b) – laureat III stopnia z wynikiem 90 punktów
  • Izabela Wdowiak (klasa 3b) – wyróżnienie z wynikiem 87 punktów

W bieżącym semestrze odbędzie się druga edycja tego konkursu – uczniowie zmierzą się z testem już 12 kwietnia 2018r. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć oraz życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom kontynuującym swoją przygodę z Memory Master.

15 marca 2018 roku odbył się międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”, w którym wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły. Miło nam poinformować, że wyróżnienie  otrzymała uczennica klasy 3b Izabela Wdowiak. Należy tu wspomnieć, że Iza została wyróżniona w tym prestiżowym konkursie matematycznym już po raz trzeci. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dnia 5 kwietnia 2018 roku reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w X Integracyjnym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Brzezińskiego. W rozgrywkach udział wzięło 6 drużyn: LO Brzeziny, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach, Gimnazjum Brzeziny, Gimnazjum Jeżów, Gimnazjum Dmosin i Gimnazjum Wiączyń Dolny. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina GarczyńskaAleksandra OlszakMałgorzata OlszakWeronika Małolepsza i Weronika Dziąg z klasy 3c, Anna Lewandowska i Kinga Siniarska z klasy 2a oraz Martyna Stempień z klasy 2b. Dziewczyny z naszego Gimnazjum spisały się rewelacyjnie. Wygrały wszystkie mecze, nie straciły żadnego seta i tym samym wygrały cały turniej. Nagrodą dla drużyny był wspaniały puchar oraz dyplom, a dla wszystkich zawodniczek piękne medale. Wspaniała gra naszych dziewczyn przełożyła się na nagrody indywidualne. Najlepszymi zawodniczkami zostały: Paulina Garczyńska oraz Aleksandra Olszak.

Agata Lesiak i Martyna Stempień z klasy 2b zdobyły I miejsce w XVII Łódzkim Festiwalu Bibliotek Szkolnych, zorganizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego i odbywającym się pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi. Tegoroczna edycja festiwalu zatytułowana była „Pokochaj czytanie – Oto człowiek o złotym sercu”. Zadaniem uczestników, w kategorii szkół gimnazjalnych, było nagranie słuchowiska z uwzględnieniem ulubionej pozytywnej postaci historycznej. Z naszego gimnazjum do etapu łódzkiego zakwalifikowały się prace uczennic z klas: II b oraz III b. Inspiracją do nagrania słuchowiska, które zdobyło najwyższe laury, był fragment powieści Henryka Sienkiewicza pt. „Pan Wołodyjowski”.
Cieszymy się, że po raz kolejny przedstawiciele naszej szkoły są finalistami tej prestiżowej imprezy czytelniczej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również zaszczycimy swoją obecnością Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych.